פילאטיס שיקומי

מיקסום טיפול הפיזיוטרפיה דרך חיזוק הגוף ושימוש בתנועה

עוזר למגוון מצבים

שיקום לאחר ניתוח

נוקשות במפרקים

דלקת גידים

בעיות יציבה

שרירים תפוסים

כאב מפרקים

הפרעה בתפקוד רצפת האגן

מתיחות שרירים

התכווצות שרירים

כאבי צוואר וגב

נשים בהריון ואחרי לידה

פילאטיס שיקומי הוא שיטת אימון שלוקחת את התנועה וההתנגדות המסורתית של פילאטיס ומשלבת אותה בתוכניות שיקום לטיפול בכאב, התאוששות מפציעות ומניעת פציעות. בקליניקה שלנו, אנו מציעים קבוצות אימון פילאטיס קטנות בהנחיית פיזיותרפיסטים המגיעים מעולם הפילאטיס 

.

פילאטיס שיקומי הוא אופציה מצוינת אם יש לך שרירים חלשים או כאבי שרירים. פילאטיס הוא דרך בטוחה ועדינה להתחיל להשתמש בשרירים האלה שוב באופן נכון והדרגתי. פילאטיס שיקומי מסייע לחיזוק הגוף, היציבה, שיווי המשקל והגמישות, ויכול להניב תוצאות חיוביות גם כאשר פציעה או כאב עדיין נוכחים. פילאטיס שיקומי מחייב הנחייה ע״י פיזיותרפיסט מוסמך, רק כך ניתן להבטיח טכניקה נכונה בעת ביצוע התרגיל, מיקסום התאוששות וחזרה לתפקוד נכון.הפיזיותרפיסטים שלנו יאבחנו את מצבך הגופני ויבנו תוכנית אימוני פילאטיס מותאמת אישית עבורך. תוכנית החלמה כזו שואפת להפחית כאב, לשפר את התאוששות הגוף ולמנוע פציעה חוזרת. הטיפול יהיה בנוי סביב הצרכים האישיים שלך ויכלול שילוב של תרגילים וטכניקות.

מנקודת מבט פיזיולוגית, תרגול פילאטיס שיקומי של  2-3 פעמים בשבוע במשך 6-12 שבועות הוא הכרחי כדי ליצור שינוי אמיתי בשרירים וברקמות. יחד עם זאת, כבר מתחילת התרגול תתחיל השפעה חיובית על המערכת העצבית של המתרגלים. לעיתים קרובות, מטופלים חווים שיפור מורגש ברמות הכאב וביציבה כבר לאחר הפגישה הראשונה. קצב ההתקדמות עשוי להשתנות בהתאם לגורמים  ייחודיים למטופל.ת ומצבם הגופני של המטופל.ת.

יוגה שיקומית מתמקדת בקידום תנועה חלקה, ניידות וגמישות. זו גישה הוליסטית, המשלבת טכניקות מיינדפולנס המועילות לרווחה והנפשית. לעומת יוגה, פילאטיס שיקומי שם דגש חזק יותר על תנועה חלקה בשילוב אימוני התנגדות לבניית כוח ושיפור היציבה. שתי הגישות מציעות יתרונות ייחודיים וניתן לבחור את השיטה המתאימה ביותר בהתבסס על העדפות אישיות ומטרות טיפוליות. 

נבצע אבחון בכדי לקבוע את ההתאמה והבטיחות של תרגול יוגה שיקומית לצרכים שלך.

– שיפור היציבה ושיווי משקל

– חיזוק הגוף

– גמישות ושיפור טווח תנועה

– חיזוק שרירי הליבה

– שיפור המודעות לגוף

– תומך בסוגי ספורט אחרים

– מפחית את הסיכון לפציעה

– מקל על חזרה לשגרת אימונים

 

עדיין יש לך שאלות?

כמובן שאתם יכולים פשוט להרים טלפון, אבל אם אתם מעדיפים – נחזור אליכם
רק תשאירו את הפרטים ונדבר ממש בקרוב

מכון פיזיותרפיה תל אביב

יתרונות השיטה